Szukaj

Chcesz prawdziwego szczęścia? Niech to będzie najważniejsza rzecz w twoim życiu!

Każdy chce być szczęśliwy, ale większość ludzi rezygnuje ze szczęścia. Czy widziałeś, jak ludzie wykonują którekolwiek z poniższych czynności - a może sam zrobiłeś coś podobnego? W wiadomościach widzisz coś negatywnego - katastrofę, przestępstwo, sprzeczkę polityczną - i denerwujesz się. Ludzie mogą narzekać na to, jak okropne jest wszysko lub gorączkowo przeszukiwać Internet, aby uzyskać więcej szczegółów. Tracą pracę i czują, że ich życie się rozpada. Gniewają się, obwiniając swojego szefa, współpracowników lub gospodarkę. Panikują o swojej przyszłości, przechodzą w tryb ofiary, zgorzkniały i przygnębiony. Wszyscy do pewnego stopnia robimy takie rzeczy. Tracimy spokój i porzucamy szczęście, ponieważ zdarzają się rzeczy, których nie lubimy. Wydają się groźbami, dlatego czujemy strach i gniew. Ale jest jedna rzecz, którą musisz zrozumieć, jeśli chcesz być szczęśliwy: Wydarzenia zewnętrzne nie powodują, że jesteś nieszczęśliwy.

Ty to robisz. W szczególności to twój UMYSŁ sprawia, że ​​jesteś nieszczęśliwy… tworząc negatywne historie o tym, co dzieje się wokół ciebie.

Istnieje powszechne nieporozumienie, że na twoje szczęście powinny mieć wpływ czynniki zewnętrzne, takie jak ruch uliczny, wiadomości lub utrata pracy… Możesz pomyśleć: „Będę szczęśliwy, kiedy _____”. Lub „Jestem sfrustrowany, ponieważ _____. ”Lub„ _____ doprowadza mnie do szaleństwa! ” Jako ludzie możemy mieć szeroki zakres emocji i odczuwamy je jako reakcje na to, co dzieje się wokół nas. To takie naturalne, prawda? Cóż, tak i nie. Badania pokazują, że sposób myślenia o szczęściu odgrywa dużą rolę w tym, jak się czujesz . Jeśli myślisz o swoim szczęściu jako kruchym, tymczasowym lub opartym na warunkach życia, tak właśnie będzie. Ponieważ za każdym razem, gdy pojawia się problem lub wyzwanie, myślisz: „Łał, coś poszło nie tak! Czas być nieszczęśliwy! ” Oczywiście chcemy móc odczuwać wszystkie nasze emocje, ale to nie znaczy, że muszą kontrolować nasze życie. Powinniśmy być w stanie odkrywać świat wokół nas i doświadczać uczuć związanych z życiem w tym świecie, ale to nie znaczy, że zatracamy się w tych emocjach. Nawet jeśli masz chwilę negatywnych uczuć, nie musisz pozwolić, by zabrało ci to podstawowe szczęście. Szczęście pochodzi z twojego wnętrza .

Nie pozwól, aby czynniki zewnętrzne determinowały Twój poziom szczęścia.

Przywiązanie szczęścia do czynników zewnętrznych to przepis na nieszczęście. Na przykład, co myślisz o pieniądzach? Sukces finansowy jest jednym z najczęstszych obszarów nieszczęścia na świecie! Teraz zapewne wiesz, że jestem wielkim zwolennikiem zdobywania wolności finansowej, a nawet bogactwa. Nigdy jednak nie postawiłbym swojej pozycji ekonomicznej ponad moje szczęście… ani uzależnienia mojego szczęścia od mojego konta bankowego. Są też badania nad zaletami tego punktu widzenia. Chociaż wiadomym jest że stan konta pozwala zdobyć więcej szczęścia ale nie może to być celem samym w sobie. Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy przywiązują zbyt dużą wagę do swojej sytuacji finansowej i szybko się wzbogacają, są zwykle mniej szczęśliwi. Bez względu na to, ile mają pieniędzy i jak wiele osiągają sukcesów, nigdy nie wydaje się to wystarczające . Dlatego zawsze mówię, że praca nie polega wyłącznie na zarabianiu pieniędzy. Powinni realizować zadania, które uwielbiają, i działania, które również pomagają ludziom. Ponieważ jeśli jesteś mądry w podejmowaniu zawodowych i zawodowych decyzji, praktycznie gwarantujesz, że będziesz nie tylko bogaty, ale także szczęśliwy. Jeżeli robisz to kochasz to pieniędze przyjdą same jako efekt uboczny i końcowy.

3 powody, dla których musisz traktować priorytetowo szczęście... Niezależnie od tego, czy reagujesz na post na Facebooku, czy wybierasz nową ścieżkę kariery, musisz pamiętać, że twoje szczęście jest twoim ostatecznym celem. Jeśli chcesz być szczęśliwy, musisz być do tego świadomy. Dlatego: 1. Twój umysł NIE jest goni do szczęścia Twój umysł jest nastawiony na przetrwanie, więc większość myśli, które tworzy, opiera się na strachu, a nie na szczęściu. Jest w stanie ciągłego ostrzegania o wszystkim, co jest lub może być złe. To jest jego praca. Potrzebujemy tego, aby wykonać swoją pracę dobrze. 2. Praktyka czyni mistrza (nie idealnego!) Aby mieć prawdziwe i trwałe szczęście, musisz ćwiczyć wychodzenie poza programowanie własnego umysłu. Najpierw zdecyduj, co chcesz myśleć o szczęściu, a następnie przećwicz te myśli, które pomogą ci być szczęśliwym. To, co praktykujesz, stworzysz w swoim życiu ... na dobre lub złe. Jeśli teraz ćwiczysz narzekanie, gwarantuję, że będziesz zły i narzekał dalej. A jeśli ćwiczysz bycie szczęśliwym i doceniającym teraz, gwarantuję, że będziesz szczęśliwy i doceniany później. 3. Twoje priorytety muszą być jasne. Zauważysz od razu, że twoje myśli są teraz skupione i jasne. Naturalnie skierujesz swoją energię na rzeczy, które ci służą. I rozwiniesz ramy do stawienia czoła trudnym sytuacjom, podejmowania decyzji i stawienia czoła myślom opartym na strachu, które zawsze tworzy Twój umysł. Jeśli szczęście jest twoim priorytetem i stracisz pracę, nie poczujesz, że twoje życie się rozpada. Będziesz mógł spojrzeć na to jak na okazję. I wykorzystasz swoją kreatywną energię, aby zbudować coś jeszcze lepszego dla siebie. Jeśli nie traktujesz swojego szczęścia jako priorytetu, będziesz nadal koncentrować swoją energię na problemach ... rzeczywistych lub wyobrażonych. Podsumowując, jeśli nie możesz czerpać szczęścia ze swojego wnętrza, nigdy nie będziesz zadowolony z dóbr materialnych ani z niczego, co robisz w życiu. Uczyńmy zatem szczęście najwyższym priorytetem i niech stamtąd płynie reszta życia.

Jak nadać priorytet Twojemu szczęściu? Teraz, gdy mamy nadzieję, że rozumiesz, dlaczego powinieneś traktować szczęście jako priorytet, możesz zastanawiać się, jak to zrobić. Długo traktuję priorytet szczęścia, studiując i ćwicząc to, czego naprawdę potrzeba, aby być naprawdę szczęśliwym. Czy chciałbyś wiedzieć, co odkryłem? Cóż, mam świetne wieści! Opracowałem zestaw siedmiu zasad, które zmieniły moje życie i uczyniły mnie znacznie szczęśliwszą osobą. Jednym z nich, o którym tutaj mówiliśmy, jest to, że musisz traktować szczęście jako priorytet. Chcesz poznać kolejne sześć?


Przeczytaj o niech w mojej książce HAPPY BUSINESS & LIFE... a mozęsz ją kupić już teraz tutaj:


https://www.dariuszbc.com/online-store


61 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie