Szukaj

Jak przekonać klienta do Twoich usług?

Tak naprawdę w dzisiejszych czasach jest bardzo trudno zdobyć nowego klienta, ponieważ zewsząd jest on zalewany informacjami, ofertami oraz coraz to bardziej wyrafinowanymi, spersonalizowanymi reklamami. No ale przecież nie musisz być zaawansowanym marketingowcem aby właśnie Twoja usługa zaciekawiła tego, jednego konkretnego klienta. Jak więc napisać posta na portalu społecznościowym (bo przecież tam się najwięcej reklamuje i zdobywa klientów) przekonującego do zakupu Twoich usług?

Jest to wielka sztuka perswazji, a jak wiecie jestem jest ogromym fanem i praktykiem.
Ujawnię Wam 5 zasad, które musisz stosować, by skuteczniej przekonywać ludzi do swoich usług i produktów. Nie będę dziś omawiał wszystkich 5 zasad. Skupię się na jednej z nich, często pomijanej, a potężnej - resztę w szczegółach omówię na swoich szkoleniach, które juz zaczynam prowadzić w całej Polsce.


Gdy już ją poznasz i zaczniesz stosować w swoich materiałach marketingowych, a nawet w rozmowie z potencjalnym klientem, to szybko zauważysz, że ludzie coraz częściej będą odpowiadać na Twoje propozycje „TAK” a na pewno zaczną reagować na Twoje posty.


WYKORZYSTAJ ROZCZAROWANIE


Większość Twoich potencjalnych klientów to ludzie w pewnym stopniu rozczarowani. Próbowali często w przeszłości różnych usług, ale efekty nie były takie, jakich sobie życzyli. Jednak mimo kolejnych porażek szukają dalej, wiesz dlaczego? Bo każda kobieta pragnie znaleźć w końcu swojego kochanego fryzjera / fryzjerkę. Wciąż mają nadzieję, że tak jak inne koleżanki będą mogły zapłącić za SPOKÓJ i oddać się z PEWNOŚCIĄ w Twoje ręce.


Jest pewien sposób, który sprawia, że mimo wielu wcześniejszych porażek ten sam człowiek jest Ci w stanie uwierzyć i kupić Twoją usługę. Wybierze ją bo zobaczy ostateczną szansę na dobrą JAKOSĆ. Jak to zrobić?


Pokaż mu, że wszystkie te usługi, których wcześniej próbował, nie dawały oczekiwanego efektu, ponieważ nie skupiały się na usunięciu prawdziwego problemu. Dzięki temu czytelnik odczuje, że to nie jest kolejna obietnica typu „zrobimy Ci najlepszy długotrwały platynowy blond”, a realne i ostateczne rozwiązanie jego problemu, tak aby to uzyskać na dobre. Gdy usprawiedliwiasz porażki swojego klienta (nie konkurencji), wtedy otwiera się on na Twój komunikat.


My ludzie mamy naturalną skłonność do tego, by czuć więź z kimś, kto okazuje nam empatię i wskazuje prawdziwą przyczynę problemu, która leży na zewnątrz. To rodzi zaufanie, a ono otwiera drogę do przedstawiania kolejnych propozycji. Mało tego, mówiąc jasno, dlaczego wcześniejsze rozwiązania nie działały, budujesz w czytelniku przekonanie, że jedynym słusznym wyborem jest to, co Ty oferujesz. Twoja usługa, która eliminuje przyczynę i dzięki temu gwarantuje długotrwały efekt.


Jak zachęcić klienta do zakupu Twojej usługi/produktu? – przykłady


Lepiej uczyć się na realnych przykładach, dlatego mam kilka takich, które pokazują, jak w praktyce używać tej techniki.

Pierwszy przykład:

„Rozumiem Twoje rozczarowanie. Godzinami patrzysz w lustro i widzisz pojawiający się żółty odcień na włosach. Przecież zapłaciłaś Tyle pieniędzy i nadal to samo. Nie masz już sił z tym walczyć? Godzinami siedzisz i przeglądasz Facebooka z ofertami salonów, które robią takie cudne rzeczy ale wiąż Cię coś hamuje? "

Widzisz, jak subtelnie taki post pokazuje czytelnikowi, że to nie jego wina? Że ciągle jest to niewidzialne „coś”, co hamuje przed osiągnięciem tego, na czym jego czytelnikowi zależy? Problem nie leży w nim. Problem jest gdzieś na zewnątrz.

Kolejny przykład:

„Jeżeli próbowałaś odbudowy włosów i poniosłaś porażkę, wciąż są w beznadziejnej kondycji być może to wcale nie jest Twoja wina. Przyczyną może być nieprawidłowa diagnostyka włosa i źle dobrany kosmetyk lub jego niska jakość”.

Widzisz, jakie to proste?


Teraz Twój krok


Powtórzę: Mówiąc, dlaczego wcześniejsze rozwiązania nie działały, budujesz w czytelniku przekonanie, że jedynym słusznym wyborem jest to, co Ty oferujesz. Teraz napisz co oferujesz i dlaczego jest to inne i pewne. Może to że pracujesz na wysokiej jakości kosmetykach? Mozę to żę szkolisz się w danej dziedzinie i jesteś prawdziwym ekspertem od blondów? A może potrafisz przeprowadzić prawdziwą i profesjonalną analizę skóry i włosów aby dobrać właśnie taki a nie inny kosmetyk. Tego jest wiele więcej - to już Twoja spraw jak to wykorzystasz i zdobędziesz tych właśnie klientów, którzy czekają na takiego posta bo... mają już dosyć!


Więcej na moich szkoleniach LIVE w całej Polsce! Obserwuj mojego Facebooka i wydarzenia: KLIKNIJ TUTAJ


33 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie