Szukaj

MARKETING to klucz!

Jeśli chodzi o zdobywanie bogactwa, większość ludzi traci swój czas, energię i pieniądze w niewłaściwe obszary. Zamiast skupiać się na działaniach, które doprowadzą ich do tego, by stać się bogatymi, by ich biznes rozkwitał, niestety tracą swój czas i energię na rzeczy nie istotne. Jeśli jeszcze nie odniosłeś sukcesu w tym, czego pragniesz w życiu, istnieje duże ryzyko, że właśnie to zrobiłeś.


Bądź bogaty dzięki przestrzeganiu zasady 80/20

Może słyszałeś wcześniej o zasadzie 80/20.

Zasada ta jest tak wartościowa, ponieważ wychodzi ona na przekór naszym poglądom, że wszystkie działania mają taką samą wartość, że każdy klient jest równie ważny, że każdy produkt jest równie dobry jak inny etc. . Tym czasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Działając według tej zasady powinniśmy wybrać tylko te najważniejsze czynniki, które przyczynią się do osiągnięcia najlepszych wyników.


Zgodnie z tą zasadą 80% sukcesu zależy od zaledwie 20% twoich działań. Jeśli myślisz o większości obszarów swojego życia, jest to prawdopodobnie prawdą, a niektóre rzeczy mają większy wpływ niż inne. Prawda czy fałsz?

Niestety badania statystyczne są jasne: (zaokrąglamy dane)


20% wykonywanej pracy daje nam 80% efektów

20% klientów przynosi 80% zysków

20% kierowców jest odpowiedzialne za spowodowanie 80% wypadków

20% materiału zajmuje 80% egzaminu

20% kryminalistów popełnia 80% przestępstw

20% ubrań nosimy przez 80% czasu

20% powierzchni dywanu przypada na 80% zużycia

Liczby 80 i 20 nie należy traktować jako jedyne słuszne proporcje dla tej zasady. Mogą również występować inne kombinacje np. 70/30 , 90/10 etc. . To co jest pewne w tej zasadzie to fakt iż 100% nakładów nigdy nie przynosi 100% efektów.

To samo dotyczy biznesu.

I tu nasuwa się pytanie: dlaczego powinniśmy stosować tą zasadę w naszym życiu? Ponieważ istnieje ona bez względu na to czy wierzysz w tą zasadę, czy też nie. Zasada ta stosuje się nie tylko do Twojego życia, lecz także do szkoły oraz społeczności, bez żadnych wyjątków.

Jeśli chodzi o udany biznes i bogacenie się, istnieje tylko jeden kluczowy element, który jest ważniejszy niż jakikolwiek inny.

Niezależnie od tego, czy ci się to podoba, czy nie, to właśnie ta część Twojej pracy ma największy wpływ zarówno na Twoją firmę, jak i na twoje życie.


Faktem jest, że jeśli nie poświęcisz swojego czasu i nie skupisz się na marketingu, zawsze będziesz pracował zbyt ciężko I zbyt mało będziesz zarabiać.Dlatego prowadzę tak dużo spotkań na temat reklamy i marketingu biznesu. Właściwego marketingu a nie tego zbędnego zapychającego fejsa...


Niezależnie od tego, czy ci się to podoba, czy nie, marketing zawsze będzie miał największy wpływ na sukces Twojej firmy, przeciętność lub porażkę.

Jaki jest duży, duży problem… Dlaczego? Ponieważ niestety większość ludzi jest złymi marketerami. poco uczyć się latami jak można od razu zrobić to dobrze przy asyście kogoś doświadczonego?

22 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie