Szukaj

Możesz jeździć tanim samochodem, ale dom miej najlepszy na jaki Cię stać!

Tak samo jest w biznesie!

Ale od początku. Czy nadal widzicie, że trend od lat 90-tych trwa w najlepsze pod tytułem: Fura, skóra i "komura". Czy samochody do dziś są postrzegane jako synonim dobrobytu?

Otóż niestety tak. Nadal wielu uważa, że dobry samochód to status majątkowy. Co gorsza ja sam mam wsród znajomych jednego, który jeździ samochodem wartym ponad 300 tyś zł a mieszka w bloku u babci na jednym pokoju. Co najśmieszniejsze, samochód stoi pod blokiem a on w oknie na 4 piętrze ma na parapecie zamontowaną kamerkę… z "monitoringiem" na ulicę.

Żenujące prawda?

Drugi z moich znajomych, którego znałem dość dobrze, jak się okazało jeździł nowym Jaguarem za ponad 220 tyś zł. ale jak się potem okazało, sam mieszkał z żoną i dzieckiem w wynajmowanym mieszkaniu w boku!

Wiem, że ludzie lubią się pokazać. Każdy lubi i każdy lubi mieć, wkoło siebie markowe rzeczy, dobrej jakości dodatki itd ale na Boga na miarę swoich potrzeb i logiki. Tacy "fake" milionerzy, którzy wszystko mają na kredyt lub co garsza poświęcają jakość swojego życia dla szpanu, są wśród nas i jestem pewien, że ty także masz kogoś takiego obok siebie. Mam nadzieję tylko, że Ty nim nie jesteś. Ufam właśnie że masz swój wymarzony "dom", swój azyl gdzie spędzasz czas z rodziną. Że masz oszczędności i odłożone pieniądze na czarną godzinę. Że nie balansujesz na krawędzi swojego życia w dodatku na kredyt. Oczywiście tytuł to przenośnia. Bo są ważne rzeczy o które należy dbać a często dbamy właśnie o te pozornie ważne.


To samo robimy w swoich biznesach. Pokazujemy dużo dookoła ale nie dbamy o to co najważniejsze. O nasz biznesowy "dom". Czy to jest salon fryzjerski, sklep czy inne usługi. Często prezentujemy swoje usługi najlepiej jak umiemy. Najlepiej jak tylko można, czasami tż do przesady. Lokale są piękne, samochody firmowe cudowne, osprzęt na jakim pracujesz najlepszy itd… można by powiedzieć że działasz wg powiedzenia z mojej książki Happy Business &Life


Chcesz sprzedać coś za milion musisz wyglądać na dwa

Tak jednak jest jedna ważna rzecz o której bardzo często zapominacie! Za tym wszystkim musi iść jakość Twoich usług, serwis i obsługa, stabilność, wiarygodność… to jest Twój "dom" w biznesie.


Te wartości powodują, że Twój biznes będzie rósł, będzie stabilny i nie będzie nazywany "biznesem na glinianych nogach". Ponieważ masz fundament, masz stabilność, automatycznie zdobywasz wiarygodność. Okazuje się w trakcie bardzo szybko czy jesteś tym z kogo się podajesz czy tylko tym kim chciałbyś być i za przykrywką "luksusowego opakowania" skrywasz słabość, zwątpienie i wstyd.


Zadbaj o swój biznes od środka (co nie znaczy żę z zewnątrz masz go kolokwialnie olać) zadbaj o jakość usług, towarów, obsługi i serwisu. Wtedy kiedy przyjedziesz dobrym, przysłowiowym samochodem, zdobędziesz respekt a nie śmiech.


Na dzień dzisiejszy już ponad 20 klientów, których prowadzę w abonamencie zrozumieli co to znaczy. Zbudowaliśmy wspólnie dobre fundamenty dla każdego z nich a jeden z nich zmienił ostatnio zdanie i powiedział:


Darek, dziękuję że otworzyłeś mi oczy. Twója kalkulacja bezczelnie pokazała mi co stracę a co mogę zyskać! Zamiast kupować nowy samochód na kredyt, chętnie zainwestuje w drugi salon. pomożesz mi go rozwinąć prawda?

Coś mogłem odpowiedzieć. jasne że tak! A ten wymarzony samochód… zapomnij o nim. Działające dwa salony za 3 lata pozwolą Ci kupić taki o jakim teraz nawet nie masz odwagi pomarzyć!


Pozdrawiam i zachęcam do komentowania.

Dariusz "BC"

199 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie