Szukaj

NIEKOŃCZĄCA SIĘ KAMPANIA WIZERUNKOWA.

Aktualizacja: 28 wrz 2020Wizerunek Twojej firmy to nie tylko cennik, grafiki, zdjęcia wykonanych prac w internecie.

To przede wszystkim ludzie, którzy reprezentują na zewnątrz Twoją markę jakim jest Twój salon.

Bardzo często powtarzam: TRAKTUJ SWOJEGO KLIENTA TAK, JAK SAM CHCIAŁBYŚ BYĆ TRAKTOWANY. Jednak to nie wszystko. Wykorzystaj relacje z klientami do promocji swojego biznesu! Jak to zrobić? W bardzo łatwy sposób. Przedstawię ci kilka prostych narzędzi do tego abyś wyróżnił swój biznes z tłumu i gąszczu tych samych zdjęć w mediach społecznościowych.

  1. Wzorcowa obsługa klienta.

Niestety to nie wszystko! Do tego należy dołożyć profesjonalny system, procedury obsługi klienta tak, aby ten zawsze czuł (nie ważne z którym pracownikiem ma do czynienia) że jest zachowany pewien poziom w Twoim salonie. Wiem, że to trudne ale nie, niemożliwe. Wprowadzając taki prosty system sprawiasz, że Twoi klienci rzadziej będą wiązać się z osobą (fryzjerem pracującym w Twoim salonie) a częściej z .. TWOIM SALONEM.

Poza widocznym wzrostem sprzedaży, salony dbające o wysoką jakość obsługi klienta poprzez sztywne procedury, mogą pochwalić się również niższym kosztem pozyskania i utrzymania swoich klientów. Mało tego – w wielu przypadkach jest on nawet kilkukrotnie mniejszy! Salony wdrażające takie procedury stają się zauważane jako.. bardziej markowe. Oznacza to mniej więcej tyle, że za pomocą samej tylko obsługi klienta poprzez procedury, możesz z powodzeniem sterować sprzedażą i wpływać na poziom zaangażowania nabywców.

Najważniejsi są tutaj oczywiście Twoi pracownicy. To jak ich wyszkolisz i jak zademonstrujesz im wizję swojej firmy. Muszą ją podzielać i "czuć" tak jak Ty. Twoi pracownicy to po prostu Twoja marka – zadbaj więc o to, aby oferowali pomoc najwyższej jakości, przekraczającej oczekiwania Twojego klienta. Szerzej na ten temat będę opowiadał na szkoleniu 19 Października w Częstochowie. Możesz wpisać się tutaj : SZKOLENIE


2. Zapracuj sobie na miłość klienta


To nie lada zadanie. Zdobywając jednak miłość klienta do Twoich usług, zdobywasz jego ogromną lojalność. Aby to zdobyć, należy być bardzo czujnym na jego reakcje nawet na najprostsze sygnały, chociażby w internecie. Jeden z moich klientów zrobił to fantastycznie! Zobacz:


Klientka salonu, po zakończonej wizycie wróciła do domu i napisała o tym jak świetne ma włosy oraz jak bardzo jest zadowolona usługi. Jednak dodała, że żałuje, iż nie kupiła odpowiedniej pielęgnacji do domu. Jakoś wypadło jej to z głowy a kolor jaki ma obecnie, jest obłędny i chciała by taki był jeszcze długo. Fryzjer widząc tego posta (bo przecież wiadomym jest że klienci są w znajomych) natychmiast odpowiedział w komentarzu: "Nie przejmuj się! Już wysyłam do Ciebie specjalnie dobraną pielęgnację. Jutro kurier będzie u Ciebie! Jak będzie Pani zadowolona, to rozliczymy się za to przy następnej wizycie, teraz najważniejsza jest Pani radość i jakość włosów. Dziękuję za miłego posta!"

Nie skasowała jej za tą dostawę oraz nie powiedziała co wysyła! Przy następnej wizycie klientka nie tylko zapłaciła bez mrugnięcia okiem za dostawę ale i ponownie kupiła ten sam zestaw plus coś dla siostry i męża! Zadowolenie sięgnęło zenitu - dla obu stron tego "biznesu" - wiesz teraz o czym mówię?

Klientka ponownie wróciła do domu i zrobiła tak świetnego posta reklamując ten salon, ze zaczęły się sypać wiadomości...


W OBSŁUDZE KLIENTA DOCENIAJ WAGĘ MAŁYCH GESTÓW. KAŻDY Z NICH MOŻE NAROBIĆ WIELKIEGO SZUMU MARKETINGOWEGO.


3. Reklamuj swoją dobrą stronę www


Dzisiaj większość wierzy że wystarczy Facebook. Co za błąd! Facebook to tylko uzupełnienie Twojego wizerunku w sieci. Salony, które mają aktualną stronę www, dział oferta, promocje, cennik, nas itd. są odbierane podświadomie przez klientów jako bardziej profesjonalne. Poza tym, klienci czują się bardzie związani, gdy mogą zawsze zajrzeć na Twoją stronę www i zobaczyć aktualności, czy przesłać koleżance maila z ofertą i cennikiem.

Strona, która dobrze pracuje na telefonach komórkowych to podstawa. Dzisiaj więcej używamy komórek niż komputerów, ale to nie oznacza że strona www, nie może świetnie wyglądać na telefonie! Pamiętaj, Twój klient otrzyma pełne informacje na temat historii Twojego salonu, zespołu, usług oraz tego, co planujecie w niedalekiej przyszłości. Tak właśnie... to jest bardzo ważne. Planowanie - tak aby Twój klient też mógł się do tego przygotować i zaplanować skorzystanie ze specjalnych ofert okresowych.

Strona www to kompendium wiedzy na temat Twojego biznesu, Facebook jest jedynie aktualnością i uzupełnieniem. Nie myl tych dwóch rzeczy i nie wierz, że Facebook zastąpi Ci dobrą stronę www.

Poza tym, zawsze na Twojej stronie powinien znajdować się sklep online. Klienci uwielbiają tam zaglądać i dodać coś dla siebie. Gwarantuję Ci, że strona www oraz sklep online Twojego salonu z produktami na których pracujesz, to podstawa sukcesu i wzniesienia Twojego biznesu na zupełnie inny poziom. Poziom gdzie będzie postrzegany jako wyjątkowy ,kompleksowy oraz proresjoanly biznes, a nie tylko zwykły fryzjer. Sam Tworzę strony oraz sklepy online dla swoich klinów i przy dobrej reklamie w social mediach, widzę jakie efekty to generuje. Sam często jestem zachwycony ich sukcesami. Szczegóły oferty zobaczysz TUTAJ


Mam nadzieję ze tymi 3 krótkimi tematami zainspirowałem Cię do dalszej pracy nad swoim salonem. Narzędzi jest wiele i nie ograniczaj się nigdy. Myśl, twórz, kreuj, bądź poza standardami. Na pewno wszystkie 3 narzędzia jakie tu opisałem mają podstawowy wpływ na WIZERUNEK Twojej firmy i Twoje salonu... jako biznesu. Więcej na moich szkoleniach na które Cię serdecznie zapraszam.

Czego się tam możesz więcej dowiedzieć?


- Kotwiczenie - czyli coś co podświadomie przywołuje Twoje usługi w codziennym życiu klienta

- Logo - takie które nie jest banalne i przyciąga oko... wzbudzając zainteresowanie.. co kryje w sobie?

- Zespół - jak jedno ciało, działając razem i w tym samym kierunku.

- Rekomendacje - to zmienia wszystko, wystarczy zrobić to inaczej niż to co widzisz na fejsie!


Zapraszam!

Dariusz Bączkiewicz

73 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie