Szukaj

Reklama na FB?

Błędy w reklamach FB

1. Zbyt długa treść reklamy. Przy tworzeniu reklamy, której celem ma być ruch na stronę czy aktywność posta (np. komentarze z botami), wezwanie do akcji musi być przed przyciskiem ZOBACZ WIĘCEJ. Za każdym razem, gdy tworzysz dłuższego posta (tak jak ten), część tekstu jest chowana pod przycisk zobacz więcej. W ten sposób dając CTA (call to action) na końcu posta, część osób nie zobaczy wezwania, przez co nie zrealizuje celu reklamowego. Twórz więc krótsze teksty, lub zadbaj o to, by wezwanie do działania było przed przyciskiem ZOBACZ WIĘCEJ.

2. Źle dobrany cel reklamowy. Jeśli tworzysz posta, którego celem jest przekierowanie na stronę czy sklep, nie powinieneś wybierać celu reklamowego PROMÓJ POST lub AKTYWNOŚĆ DOTYCZĄCA POSTA (z małymi wyjątkami). Gdy to robisz, FB wybiera z grupy docelowej takie osoby, które najczęściej komentują, lajkują, szerują, ale niekoniecznie kupują na stronach. Jeśli więc Twoim celem jest ruch i sprzedaż to wybierz cel RUCH lub KONWERSJE. Jeśli w kreacji masz użyte wideo, to czy użyjesz celu WYŚWIETLENIA WIDEO? Nie. Bo cel jest nadal ten sam. Ruch i sprzedaż.

3. Wrzucenie wielu grup do jednego worka. Jeśli tworzysz grupy docelowe, to nie wrzucaj wszystkich do jednego zestawu reklamowego. Fani, nowa grupa mężczyzn i kobiet to w sumie 3 różne zestawy. Rozdzielając je dowiesz się, jak dana grupa reaguje na reklamy, która jest najbardziej rentowna i która generuje największe koszty. W ten sposób będziesz mógł/a optymalizować kampanię .

4. Edycja reklamy podczas etapu uczenia się. Każda nowa kampania przechodzi przez tak zwany etap uczenia się, którego celem jest otrzymanie niezbędnych informacji, do prawidłowej optymalizacji kampanii. Inaczej mówiąc, na początku kampanii FB testuje reklamy wyświetlając je różnym użytkownikom z grupy docelowej, patrząc na to, jak reagują na Twoje reklamy. Kiedy zbierze niezbędne informacje, zaczyna wyświetlać reklamy w bardziej przemyślany sposób, kampania się normuje i jest bardziej przewidywalna. Jeśli w czasie etapu uczenia, dokonasz jakiejkolwiek zmiany w reklamie czy zestawie reklam (oprócz budżetu) to etap uczenia zaczyna się od początku. W ten sposób tracisz czas i pieniądze. Jeśli więc startujesz kampanie, wytrwaj i daj czas do momentu zoptymalizowania.

5. Zła grafika. Grafika w poście reklamowym to największy element, który najczęściej decyduje o tym, czy zainteresujemy się reklamą czy nie. Grafika powinna więc być przemyślana. Dobrze jest, kiedy na grafice znajdą się dwie rzeczy. Pierwsza to postać lub przedmiot, który zwróci na siebie uwagę a następnie tekst na grafice, który zaciekawi i sprawi, że zapoznamy się z tekstem nad zdjęciem. Pamiętaj, że na zdjęciu nie powinno być więcej niż 20% tekstu.

*Żródło-DanielBossy

31 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie