Szukaj

SALON SMART - Londyn 2018

Tak jak zapowiadałem podsumujemy sobie spotkanie Salon Smart 18′ które odbyło się w Londynie. Obiecałem, więc wrzucam TOP 10 tematów z tego eventu! Mam nadzieję że Was zainspiruje a więcej i w szczegółach przedstawię w najbliższym Video!

1. Zdobądź informacje o nowościach i ekspozycjach marki z którą współpracujesz!

Właściwie sprzedawane oraz eksponowane towary mogą przyciągnąć wiele uwagi, szczególnie gdy cześć dochodów przekazana jest na działalność charytatywną. Tak to nowość w Polsce na pewno ale warto by się nad tym zastanowić! Zwróć szczególną uwagę na inne lokalne wydarzenia i zobacz, którzy przedstawiciele mediów uczestniczą i promują właśnie je. Promując swój biznes możesz pomagać innym - ludzie to libią, bo ludzie są dborzy z natury i chcą pomagać innym dokonując zakupów czy korzystając z usług w Twoim salonie. Pobierz nazwiska i informacje kontaktowe do swojego wydarzenia. Im większe i bardziej niezwykłe wydarzenie, tym lepszy będzie zasięg medialny. Spróbuj wymyślić temat, który sprawi, że Twoje wydarzenie wyróżni się z tłumu. Wszystkie wysiłki marketingowe, które podejmujesz w związku z wydarzeniem, będą również korzystne dla Twojej marki, ponieważ nawet ci, którzy nie będą uczestniczyć, zapamiętają promocję i mogą później wrócić do Ciebie!

2. Zwiększaj ruch w salonie poprzez sprzedaż

W dniu imprezy jak pkt 1 na pewno zobaczysz chmarę klientów ponieważ ludzie gromadzą się w Twojej firmie w celu pomocy innym lub po prostu - chcą uczestniczyć w wydarzeniu. Upewnij się, że jesteś przygotowany do obsługi ilości osób, mając przy sobie dodatkowy personel, aby wszystko działało sprawnie. Będziesz widzieć nie tylko większą sprzedaż podczas imprezy, ale jeśli zrobisz dobre wrażenie, zyskasz dużo więcej stałych klientów.

3. Dotrzyj do docelowej publiczności

Jeśli wydarzenie koncentruje się na konkretnym produkcie lub usłudze, to ci, którzy wezmą udział, będą potencjalnymi klientami, którzy są szczególnie zainteresowani tym produktem lub usługą. Na przykład, jeśli jesteś salonem, który specjalizuje się w przedłużaniu włosów i przygotowujesz demonstrację, w której ludzie mogą zobaczyć produkty i sposób ich umieszczenia, mogą zadawać pytania i zapoznać się z opcjami, prawdopodobnie przyciągniesz każdego, który jest zainteresowany przedłużaniem włosów. Dostosowując swoje wydarzenie do typu klientów, których chcesz przyciągnąć, możesz kierować tylko wybrane grupy demograficzne.

4. Interakcja z klientami

Organizując wydarzenia w salonie, masz możliwość spotkania się z klientami i interakcji z nimi na poziomie osobistym oraz bezpośredniej sprzedaży. Będą mogli zobaczyć twoje produkty lub usługi z pierwszej ręki i spotkać się z osobą odpowiedzialną za biznes. Stwarza to niezapomniane wrażenie i ustanawia związek, którego nie można osiągnąć poprzez jakąkolwiek inną formę marketingu. Wieczory o których już pisałem, wraz z winem i tematem włosów to naprawdę wspaniała okazja.

5. Promuj salon a nie siebie

W trakcie kontaktu z klientem musisz promować cały zespół a nie tylko siebie. Podkreślaj ze pracujecie razem, jesteście jednym ciałem i nie ma lepszy/gorszy. Takie działania budują zaufanie. 

6. Zwiększ swoją lokalną kampanię online

Promując wydarzenie jakie utworzysz na FB, w naturalny sposób umieścisz je w kalendarzu lokalnym, który zostanie opublikowany, online i będzie się pojawiał (w zależności od ustawień) twoim potencjalnym klientom. Za każdym razem, gdy wydarzenie jest wyświetlane, na liście znajduje się również nazwa Twojej firmy, adres i numer telefonu, które podniosą Twoją ocenę w lokalnych wyszukiwarkach.

7. Zdobądź wiele cennych odsyłaczy do stron internetowych

Upewnij się, że gdziekolwiek Twoje wydarzenie jest wyświetlane online, dołączasz link do swojej strony internetowej, co znacznie zwiększy Twoją lokalną kampanię i zwiększy twoje oceny w wyszukiwarkach.

8. Korzyści z mediów społecznościowych

Upewnij się, że korzystasz z mediów społecznościowych przed, w trakcie i po wydarzeniu, które sprawi, że będą ludzie będą udostępniać, lajkować i oceniać. Zachęć uczestników do zameldowania się na imprezie, robienia zdjęć i publikowania ich na Facebooku, Insta itd… Utwórz hashtag na swoje wydarzenie i promuj go z dużym wyprzedzeniem, a następnie opublikuj go w wielkim dniu, aby klienci zapamiętali, że będą go używać w swoich postach w mediach społecznościowych.

9. Uzyskaj pozytywne recenzje

Wspaniałe, zapadające w pamięć wydarzenie to świetny sposób na pozytywne opinie o Yelp, Google+ i innych. Podczas gdy Yelp marszczy brwi na każdego, kto bezpośrednio prosi o opinie, można umieścić w swoim sklepie znak “Znajdź nas na Yelp”.

10. Zdobądź materiał do swoich postów na blogu

Jeśli prowadzisz bloga, masz bez wątpienia kilka dni, w których trudno ci wymyślić fascynujący temat. Hostowanie wydarzenia lokalnego da ci mnóstwo treści na swoim blogu przed, w trakcie i długo po wydarzeniu - i wtedy możesz zacząć planować przyszłoroczne wydarzenie. Pamiętaj, aby poprosić swoich czytelników o opinie i pomysły na następny!


10. Zdobądź materiał do swoich postów na blogu

Jeśli prowadzisz bloga, masz bez wątpienia kilka dni, w których trudno ci wymyślić fascynujący temat. Hostowanie wydarzenia lokalnego da ci mnóstwo treści na swoim blogu przed, w trakcie i długo po wydarzeniu - i wtedy możesz zacząć planować przyszłoroczne wydarzenie. Pamiętaj, aby poprosić swoich czytelników o opinie i pomysły na następny!

5 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie