Szukaj

Taki start w 2020... czas na nowy rozdział!

Bardzo często bywa tak, że tkwimy w złym biznesie, pracy, życiu. Nie wiedzie nam się dobrze, a nawet często męczymy się i męczymy. Pytanie jest jedno, jakie chcę Ci zadać.


Dlaczego w tym tkwisz?


Masz naprawdę ważną intencję do samookaleczania siZmień to, co Ci nie pasuje w Twoim życiu, pracy, relacjach. Natychmiast! Na co czekasz? Czas nie wróci Ci zmarnowanych dni i lat, gdy siedziałeś na dupie w tym gnoju! Jeżeli nie podoba Ci się tu, gdzie mieszkasz — zrób wszystko, żeby to zmienić. Nie jesteś przecież drzewem!


Pierwszy krok do tego, to zamknąć stary rozdział! Już go przerabiałeś? Po co czytasz go ponownie? Nie zaczniesz nowego życia, jeżeli nie skończysz ze starym! Pamiętaj, że czasami warto zrobić krok w tył. Odetchnąć, dać sobie chwilę czasu i pomyśleć, gdzie jesteś, gdzie chcesz być i czy to, co robisz, ma sens? Zastanów się nad tym. Może w pośpiechu i ferworze walki zgubiłeś gdzieś kierunek? Warto na chwilę odstawić wszystko, wyjść z siebie i stanąć obok, obiektywnie oceniając, czy to, co robię, ma sens i czy robię to dobrze i we właściwym kierunku?


Może potrzebujesz korekty swojego działania. Sprawdź to, naprawdę to pomaga i w biznesie, pracy, i w Twoim związku.


Są także takie momenty, które musisz umieć wyczuć, ale to wymaga lat praktyki i wprawy. Mianowicie czasami lepiej jest nie iść za rozumem, ale za sercem. Pomyśl nad tym. To napędza wiele innych czynników, które staną się dla Ciebie ogromnym narzędziem, a na pewno także zaskoczą Cię niejednokrotnie i to bardzo pozytywnie! Czasami lepiej jest stracić, ale mieć wartość w sercu, jaką ta decyzja Ci przyniesie. Wiara w siebie i Twój sukces, który będzie tylko i wyłącznie wynikiem Twojego wytrwałego i uporczywego działania, daje więcej niż ślepe wykonywanie czegoś, w co nie wierzysz, i męczysz się przy tym dużo bardziej.


Wierzysz w swój biznes, swoją pracę? Kochasz ją? Nie poddawaj się, a jeżeli Ci nie wychodzi, spróbuj zrobić to inaczej. Już dawno Einstein powiedział: „Idiotyzmem jest robić te same rzeczy, oczekując innych rezultatów”, ale to nie oznacza, że nie możesz wykorzystywać wciąż tych samych lub podobnych narzędzi i reguł.


Zawsze musisz reagować na impulsy i informacje docie- rające do Ciebie z całego otoczenia. Masz na nie wpływ i ni- mi generujesz i kreujesz świat, jaki masz dookoła siebie! Dostałeś nowe życie! Dostałeś nowy czas... Pracuj z nim na swoją korzyść..


WYELIMINUJ PRZESZKODY O KTÓRYCH MAŁO KTO MÓWI


Inne przeszkody w Twoim życiu to te, które są ukryte i na codzień ich nie zauważasz. Mój przyjaciel Denis Ruecker, którego poznałem przy rozpoczynaniu kolejnego, nowego projektu mojego życia, powiedział mi kiedyś:


„Sporządź listę rzeczy, z których możesz zrezygnować, aby łatwiej osiągnąć swój cel”.

Uderzyło mnie to niesamowicie. Jedno zdanie od człowieka, który inspiruje Cię i jest zawsze pozytywny nagle, każe mi rezygnować z różnych rzeczy. Oczywiście potem jeszcze wiele razy pokazywał mi rzeczy, wspaniałe rzeczy, które zmieniały moje postrzeganie świata. Posłuchałem się go i poważnie podszedłem do jego zadania. Zapisałem to zdanie na kartce papieru i zacząłem wypisywać wszystko to, co mogę wykluczyć ze swojego życia aby łatwiej realizować to, co jest naprawdę ważne.

Wtedy po raz pierwszy zobowiązałem się do zmiany mojego życia, musiałem skonfrontować, ile złych nawyków musiałem przełamać i ile rzeczy musiałem się nauczyć.

Zarówno to co robisz lub nie robisz, może być przeszkodą w Twoim życiu. Zrób listę wszystkich zachowań, których je- steś świadomy i które mogą powstrzymać cię przed dojściem do celu. Przykładowo ja zrezygnowałem z tych rzeczy:


1. Picie alkoholu

2. Palenie papierosów (w sumie to tylko popalałem czasami ale Ty być może palisz nałogowo)

3. Lenistwo — za każdym razem gdy ogarnia mnie lenistwo, staję i mówię: o nie nie, nie wieźmiesz mnie tym razem.

4. Depresja — pozytywne myślenie i determinacja pozwala to łątwo wyelimininować 5. Brak dyscypliny — oj to było trudne :-) 6. Niepokój- jak już wiesz strach został pokonany Inne rzeczy, które najcześciej występują a trzeba z nimi

skończyć, aby pójść dalej: — Oszukiwanie samego siebie — Brak skupienia na danym zadaniu — Niepokój — Brak planu działania — Brak małych elementów sukcesu a jedynie myślenie

o efekcie końcowym


Najważniejsze aby nie pozwolić sobie na wymówki, by np. Twoje wychowanie, rodzina, wykształcenie czy cokol- wiek innego było dziś wymówką. Ja dorastałem w małej miejscowości, moja żona na wsi, ale ani ja, ani moja żona nie pozwoliła, by to nas powstrzymało. Jesteś odpowiedzial- ny za tworzenie bogactwa i sukcesów w swoim życiu, nie w swojej przeszłości. Jesteś odpowiedzialny za stworzenie swojej przyszłości. Są miliony wymówek, których możesz użyć, ale sam masz teraz kierownicę i jesteś kierowcą swoim życiu.


Uwierz w możliwość.11 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie