Szukaj

W pojedynkę nic nie zdziałasz!Zacznij od selekcji ludzi jakimi się otaczasz. Zobacz, zanalizuj wszystkich ludzi, który mają z tobą styczność. Oceń ich, lubisz ich czy nie? Czy są Ci niezbędni w Twoim życiu… Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości. Jeżeli znajduje się w Twoim bezpośrednim kontakcie ktoś, kto sprawia, że czujesz się nie komfortowo albo tak, że musisz się „naginać” aby było miło, wywal go ze swojego otoczenia. Jeżeli jest ktoś z kim współpracujesz ale nie potrafisz mu jasno powiedzieć tego co myślisz i masz „blokadę”, obawy aby jasno i szczerze powiedzieć co myślisz, zmień otoczenie, zmień towarzystwo, zmień pracownika, szefa, pracę, idź tam gdzie sytuacja pozwoli otworzyć szeroko skrzydła. Jeżeli jest ktoś, kto w Twojej ocenie głupio gada a jego zachowanie, styl bycia itp sprawiają, że nie wiesz jak się zachować lub co odpowiedzieć. Niestety musisz te osoby wykluczyć z grona Twojego otoczenia bezpośredniego, abyś nie był z nimi w kontakcie, ani oni z tobą. Abyśmy dobrze się zrozumieli, to nie oznacza wykluczyć ze znajomości w ogóle, ale w jakiś sposób wykluczyć z bezpośredniego kontaktu. Jeżeli ta osoba robi z Tobą biznes, i musisz z nią jakoś współpracować - co jest w tedy najtrudniejsze - postaraj się zrobić wszystko aby nie kontaktować się z nią osobiście. Jeżeli jesteś szefem, znajdź pośrednika między Wami, jeżeli to Twój szef jest taki, zmień pracę lub poszukaj rozwiązań i kontaktu nie bezpośredniego - np. eMail, messenger, sms, jeżeli jest ktoś taki w twoim otoczeniu jako równoległy pracownik - szybciej awansuj i wykorzystaj to jako motywację do rozwoju.

Niestety musisz wyeliminować lub maksymalnie ograniczyć kontakty z takimi ludźmi, mam cały czas na myśli bezpośrednie kontakty. W życiu osobistym jest to o wiele łatwiej zrobić, wystarczy ograniczyć spotkania itd, znaleźć prostą wymówkę, zasłonić się obowiązkami, wiesz co mam na myśli. Jest to niezmiernie proste. Musisz zrozumieć, że czasami lepiej jest spędzić czas samemu ze sobą i z czystymi myślami, niż z takimi właśnie kolokwialnie nazywanymi „wampirami energetycznymi” - po prostu wyselekcjonuj ich i usuń jak najdalej ze swojego grona kontaktów bezpośrednich. W zamian za to, poznawaj nowych ludzi, podróżuj, korzystaj z wycieczek firmowych, prywatnych, szkoleń wyjazdowych,edukacji w samego siebie i innych szans na poznawanie ludzi. Zacznij otaczać się takimi osobami, które wniosą słońce i uśmiech w Twoje życie i biznes! Wiem, że nie jest to łatwe ale przysłowie „lepiej z mądrym zgubić jak z głupim znaleźć” ma głęboki sens. Ludzie którzy właśnie będą pchać Cię do realizacji Twoich marzeń, którzy bedą cieszyć się gdy Ty się cieszysz i zawsze będą wspierać Cię w Twojej drodze do Twojego upragnionego sukcesu. Wiem, nie jest łatwo takich ludzi znaleźć ale to nie oznacza, że ich nie nie ma i że masz przestać ich szukać. Chociaż jak zaczniesz stosować metodę eliminacji oraz jednocześnie dawania szans sobie samemu na poznawanie nowych ludzi jak podróże itp. to wszystko automatycznie się ułoży! Samoistnie zaczniesz przyciągać do siebie coraz więcej interesujących, wartościowych osób. Oczyści się powietrze którym “oddychasz”.

Oczywiście mówię o ludziach którzy mają wpływ na Twoje codzienne życie, o ludziach z którymi spędzasz dużo czasu. Bo przecież jeżeli nie lubisz prezesa jakiejś firmy z którą robisz biznesy, dasz radę zmusić się na chwilę aby zarobić razem z nimi dobrą kasę. Przecież nie gadasz z nim codziennie. Zwróć uwagę, dlaczego jedni w biznesie potrafią dobrze i z sukcesami w niej pracować a inni nie? Bo nie są lubiani. Bo nie umieją zagryźć zębów i „przepłynąć ten trudny moment na rzece” Ludzie pracują z ludźmi i nawet najlepsza marka nie zostanie sprzedana, jeżeli reprezentował będzie ją jakiś buc i prostak. Przykładów można mnożyć, można po prostu zapisać tysiące stron z takimi sytuacjami. Jednak jedno jest pewne. Gdy zaczniesz filtrować ludzi z którymi obcujesz (nie musi udać Ci się w 100% zmienić wszystkich) zaczniesz automatycznie przyciągać do siebie tych właśnie pozytywnych, życzliwych którzy pomogą Ci stać się sobą. A gdy już zaczniesz być sobą, zrozumiesz co to znaczy być sobą i przestaniesz udawać. Twoje myśli i działania bedą szczere i prawdziwe. Będziesz bardziej przekonujący a otaczający Cię ludzie i nowy świat jeszcze bardziej będzie wspierać Twoje działania. Nieprawdą jest to, że czasami musimy z kimś obcować, bo ktoś jest niezastąpiony. Na ziemi żyje tylu ludzi, że na prawdę wystarczy chcieć ich poznać.

Resumując, musisz zbudować krąg który nie jest zazdrosny i potrafi cieszyć się Twoimi sukcesami. Musisz pomagać innym a inni zaczną pomagać Tobie. Zacznij budować swój zespół w biznesie, w swojej pracy tak aby był pozytywny. To bardzo ważne, a “chwasty” niestety trzeba wyrywać nawet gdy jest Ci przyrko to zrobić. Sam tego się nauczyłem i przemogłem kilka lat temu. Dzisiaj mogę Cię zapewnić że to działa a życie staje się prostsze, przyjemniejsze a co najważniejsze praca zaczyna być codziennym przyjemnym rytuałem bo są w niej fajni ludzie!

Gdy uda Ci już się to zrobić, razem osiągniecie więcej niż samemu. Pamiętaj że każda osoba pozytywna, wyselekcjonowana do Twojego kręgu wniesie dużo nowości, pomysłów oraz wiary w projekty które chcesz tworzyć. To same będzie działało w druga stronę, dlatego taki krąg zacznie rosnąć w siłę a każdy z Was będzie wyciągał z tego wspaniałe lekcje i rozwój.

26 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie